1
1
Miercuri, 27 noiembrie 2024, va avea loc colectarea deșeurilor reciclabile din plastic și metal în pubela galbenă din Cartier Unirea, municipiul Bistrița. Începând din acest an, pentru acest cartier, pubela galbenă va fi ridicată în a patra săptămână a fiecărei luni, în ziua de miercuri.
Modificarea programului de colectare are scopul de a îmbunătăți serviciile de salubritate pentru locuitorii din Cartierul Unirea. Zona acoperită începe de la străzile Agrișului, Zmeurei, Strugurașului, Izvorul Rece, Ulmului, Valea Rusului și Emil Rebreanu.
Pentru a consulta calendarul de colectare a deșeurilor în fiecare localitate din județul Bistrița-Năsăud, puteți accesa site-ul www.adideseuribn.ro sau apela Dispeceratul Supercom la numărul 0263.944.
Separarea corectă a deșeurilor reprezintă un pas important în menținerea curățeniei și protejarea mediului. Haideți să contribuim împreună pentru un județ mai curat și mai bine organizat!
♻️ Puneți deșeurile la locul lor!